BanazTV Banaz Haberleri - 18 Şubat 2018, Pazar

"ve" ile Etiketlenen Konular

ŞEHİT TUNCAY DURMUŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’Nİ ZİYARET ETTİK

  İlçemizin başarılı okullarından biri olan Şehit Tuncay Durmuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne bir nezaket ziyaretinde bulunduk. Ziyaretimizde bizleri okul kapısında son derece saygılı ve güzel bir şekilde okul müdürü İsmail GÜDÜL karşıladı. Okul müdürü İsmail GÜDÜL 'le beraber son yapılan çalışmaları yerinde gördük ve bundan sonraki çalışmalar hakkında bilgi aldık. Ziyaretimiz karşılıklı dilek ve temennilerle sona erirken bizlere kıymetli zamanlarını ayırıp okul gezdiren bize yakından ilgilenen okul müdürü İsmail GÜDÜL  ile okul yönetimine ve değerli öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

Yeşil Banaz Avcılar Ve Atıcılar Derneğinden Duyuru !

  İlçemizde yeni bir soluk, yeni bir heyecan daha sizlerle buluşmak için gün sayıyor. Avcılıkla ilgili tüm merak ettiklerinizi bulabileceğiniz, bilinçli avcılığın kapılarının sonuna kadar açılacağı bu güzel günde tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Yeşil Banaz Avcılar Ve Atıcılar Derneğinin hazırlayacağı bu güzel eğlenceli etkinliğe tüm vatandaşlarımızı 15 Mayıs Pazar günü Saat 10.00 da Derbent Köyü Yalancı Dere Mevkii ( Gedikler Köyü Göleti Üzeri) bekliyoruz. Eee haydi ama biz oradayız ya sen.....

Vefat ve Başsağığı

31 Ağustos Ortaokulu'nda görevli Mehmet Ali ACAR'ın annesi Hatice ACAR hakkın rahmetine kavuşmuştur. Kavacık Köyü camisinde kılınacak ikindi ve cenaze namazına mütakip köy mezarlığına defnedilecektir. Banaz Tv olarak başta Mehmet Ali ACAR olmak üzere eş dost ve akrabalarına başsağlığı diliyoruz. 

Vefat ve Başsağlığı

Ahat Köyü muhtarı Özhan UĞUZ'un annesi Emine UĞUZ hakkın rahmetine kavuşmuştur. Ahat Köyü camisinde kılınacak ikindi ve cenaze namazına mütakip köy mezarlığına defnedilecektir. Banaz Tv olarak başta Ahat muhtarıÖzhan UĞUZ olmak üzere eş dost ve akrabalarına başsağlığı diliyoruz. 

Banaz Şehit Rıfat Gündüz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde Katmer Günü Düzenlendi

İlçemizin başarılı okullarından biri olan Şehit Rıfat Gündüz Mesleki Ve Teknik Anadolu lisesi bahçesinde Katmer Günü düzenlendi. Katmer Gününe okulda eğitim gören öğrenciler ile ilçemizde görev yapan öğretmenler katıldı. Milli Eğitim Şube müdürleri İbrahim BAŞAR Hüseyin KIYAK'ında katıldığı etkinlikte okulda eğitim veren öğretmenlerin katmer bükme yapan velilere yardım etmesi çok güzel görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Banaz TV Olarak bu etkinliğe bizleri de davet eden okul müdürü Mustafa ERBİL'e okul müdür yardımcısı İsa SARI'ya çok teşekkür ediyor etkinliklerinin hayırlı uğurlu Olmasını diliyoruz. [gallery ids="3444,3445,3446,3447,3448,3449,3450,3451,3452,3453,3454,3455"]

İHANET ve SADAKAT

      *   İhanetin adı göçmen bir kuşa verilir, sadakatin adı ise bir serçeye. Göçmen kuş bütün bahar ve yaz boyunca,küçük koyun üstünde uçar serçeyle beraber…Küçük sinekleri, kurtları yerler. Kış yağmurlarıyla şaha kalkarlar ,derelerden su içerler…Masmavi gökyüzünde dans ederler .Çiçek açan ağaçlara konup, papatya tarlalarında gezerler. Birbirlerine söz verirler ; “Ayrılmayacağız” diye.     *   Ama  dünyanın düzeni değişmez.Kış gelir çatar,    *   Göçmen kuş adına yakışanı yapmaya karar verir. Serçe ise her zamanki gibi sadık. Ama sevgi de yabana atılmaz bir gerçek. Ayrılık acı, ihanet kötüdür  serçe için. Yaşamaksa önemlidir göçmen için. O baharların tatlı eğlencesdir sadece “Gel” demiş serçeye:” Senle beraber...

Uşak Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü İlk Sınavına Çıkıyor

Uşak Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü 24-26 Temmuz 2015 tarihinde Gümüşhacıköy’de yapılacak olan müsabakalara ilçemiz Güllüçam Köyü mevkiinde bulunan harman yeri aşağısında bulunan alanda yaptığı anteremanlarla hazırlıklarını tamamladı. Bizde Banaz Tv olarak Uşak Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübünü antremanlarını izledik. Yaptıkları spor ile ilgili bilgiler aldık ve bundan sonraki günlerde katılacakları organizasyonla ilgili bilgiler verdiler.  Uşak Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübüne 24-26 Temmuz 2015 tarihinde Amasya Gümüşhacıköyünde yapılacak etkinliklerde ilimizi temsil eden at sporunu gelecek nesillere aşılayacak ekibe yürekten başarılar diliyoruz.   Not: Resimleri sitemizin facebook adresinden takip edebilirsiniz.

Vefat Ve Baş Sağlığı

Aslen Susuz Köyü'nden olup belediyeden emekli Halil DEMİR'in babası Banaz Tv eski muhabirlerinden Ummahan DEMİR'in Dedesi Alaaddin DEMİR'in vefat ettiği öğrenildi. Bugün saat 15.00'de Susuz Köyü camiinde kılınan cenaze namazı sonrası köy mezarlığına defin edildi. Banaz Tv olarak merhuma Allahtan rahmet kederli demir ailesine baş sağlığı diliyoruz.

KÖK DAL VE MEYVE

Üstad Necip Fazıl Kısakürek bir şiirinde toplumun bugünkü yapısını üç katlı bir eve benzetir ve her kattaki insanların yaşamını bizim algı dünyamıza kelimelerle fotoğraflayarak sunar.Yıllar geçmiş ama toplumdaki çürüme,yozlaşma hiç mi hiç değişmemiş.    Diyor ki Necip Fazıl:”Bu ne hazin ağaçtır bütün ufkumuzu tutmuş,kökleri iffet,dalları taklit,meyvesi(f…)                               Bu bizim maalesef bir gerçeğimiz.Günümüzde”medya”olarak nitelenen iletişim araçları öylesine bir kültür bombardımanı yapıyorlar ki  gençlik düşünmeden okumadan bilgi sahibi olduğunu zannediyor.Geçmiş ile gelecek arasında köprüler çoktan tarumar  edilmiş.İşi anlamak istemeyenler,ya da çözüm olsun istemeyenler mankurtlaştırılan bu gençliğe”Efendim zararlıysa o kanalı  açmayıversin,olur biter”kolaycılığını uygun görüyorlar.Oysa böyle demekle sorun çözülmüyor,patlama noktasına doğru bilinmezlere hızlı bir kanat...

Vefat Ve Başsağlığı

İlçemizin sevilen ve tanınan ailelerinden biri olan Öztürk Ailesinin güzel insanlarından Hacı Nazife Öztürk Annemizi son yolcuğuna uğurladık. Bugün Cuma Namazı sonrası İslam Mahallesi Cami'nde kılanan cenaze namazı sonrası Hacı Nazife Özütürk Annemizi gözyaşlarıyla uğurladık. Cenazeye ilçemizden ve köylerimizden komşu illerden çok sayıda vatandaşlar katıldı. Banaz TV olarak Hacı Nazife Annemize Allah'tan rahmet kederli ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12