BanazTV Banaz Haberleri - 21 Mart 2018, Çarşamba

Ahat Köyü Şehit Edip Aybey Ortaokulu’nu Ziyaret Ettik

12 Mayıs 2016
1.214 kez görüntülendi

Ahat Köyü Şehit Edip Aybey Ortaokulu’nu Ziyaret Ettik

 

Hani küçüklüğümüzün bir şarkısı vardır orda bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüzdür gitmesek te kalmasak ta diye devam eden mısraları olan çocuk türküsüne takıldık düştük yollara.

Ahat köyün tam en güzel yerinde meydanın hemen aşağısında, Yazıtepeli, Düzkışlalı,Kavacıklı, Çöğürlülü, İmrezli, Ulupınarlı,Reşadiyeli,Kaylılı,Boduçdamlı yarının küçükleri yarınların yılmaz bekçileri burada kardeşçe beraberce yarınları için hep beraber eğitim alıyorlar.

Bir tane de şahin bakışlı mert bir yiğidimiz var, küçükken geçirmiş rahatsızlığı nedeniyle eğitimine bıkmadan, usanmadan annesinin yardımıyla geliyor.

Son derece bilgi ve teknolojiyle buluşmuş bu okulda okul idare yönetimi ile eğitim geçmiş yıllar da baya ses getirmiş. Rahmetli okul müdürü ile tarihten günümüze bugüne kadar her yerde geçen voleybol da aldığı başarılı ile güzel bir öneme sahip okulu ziyaret ettik.

Ziyaretimize öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmayı pekiştirmek için düzenlenen mini futbol turnuva maçını izleyerek başlıyoruz. Kardeşliğin egemen olduğu maçlarda goller atıldıkça heyecan mücadele hırs tüm akınıyla devam ediyor.

Okul müdürü Gülbey YILMAZ ve öğretmenleri bizleri tebessümle samimi bir şekilde karşılıyor. Minik yürekler ay yıldızlı bayrağın altında bir kez daha bizlere mutluluk veriyor. Ziyaretimiz gelecek nesillerle beraber söylediğimiz güzel bir çocuk türküsü ile sona eriyor…. Orda bir köy var uzakta o köy bizim köyümüz….

Ahat Köyü Şehit Edip Aybey Ortaokulu’nu Ziyaret Ettik Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz